STRONA G艁脫WNA  FORUM DYSKUSYJNE  TABLICA OG艁OSZE艃 O NAS  WSP脫艁PRACA  REKLAMA  KONTAKT
Wlochy, Portal Polakow we Wloszech- eWlochy.com
Dzisiaj jest 11 gru 2017, o 17:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

NA NASZYM PORTALU MO呕NA PISA膯 BEZ KONIECZNO艢CI REJESTROWANIA SI臉 - ZAPRASZAMY.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo艣膰
Szanowni Pa艅stwo,

Nazywam si臋 Agnieszka Ostafi艅ska-Konik i jestem doktorantk膮 w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiello艅skiego w Krakowie. Prowadz臋 badania na temat Polak贸w przebywaj膮cych poza granicami kraju. Jedn膮 ze stosowanych przeze mnie metod badawczych, jest ankieta. Metoda doboru respondent贸w, kt贸r膮 stosuj臋, to tzw. "metoda kuli 艣niegowej". Polega ona na zwr贸ceniu si臋 z pro艣b膮 do os贸b znajomych, aby przes艂a艂y ankiet臋 swoim znajomym itd.

Dlatego zwracam si臋 do Pa艅stwa z wielk膮 pro艣b膮, o wype艂nienie ankiety i przes艂anie tej informacji wraz z linkiem podanym poni偶ej, do wszystkich os贸b, kt贸re Pa艅stwa zdaniem mog艂yby j膮 wype艂ni膰. Jest to dla mnie szczeg贸lnie wa偶ne, poniewa偶 badania te nie s膮 dofinansowywane - dotarcie do jak najszerszej grupy respondent贸w zale偶y m.in. od Pa艅stwa 偶yczliwo艣ci. Wype艂nienie ankiety jest niezwykle proste i zajmuje ok. 20 minut czasu.

--------------------
http://www.ka.edu.pl/download/ostafinsk ... nkieta.doc
--------------------

Z g贸ry serdecznie dzi臋kuj臋 za okazan膮 偶yczliwo艣膰 oraz pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka Ostafi艅ska-Konik

a.ostafinska-konik@uj.edu.pl

Zg艂o艣 ten post
Na g贸r臋

Odpowiedz z cytatem  

Asystent

Tytu艂: Mo偶e tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dzi艣

Asystent forum

Do艂膮czy艂(a): 12 pa藕 2004
11:30 am

G贸ra
Szkoda, 偶e nikt nie chce si臋 wypowiedzie膰 na temat "jak wam si臋 zyje". Ja mieszkam ko艂o neapolu od 3 lat i bardzo ciesz臋 si臋 z przeprowadzki. Co prawda z prac膮 nie jest tu lekko, ale 偶yje mi si臋 jako艣 spokojniej niz w szarej Polsce. Tesknie czasem za domem, rodzina, znajomymi, kt贸rzy zostali w PL, ale mimo wszystko czuj臋 si臋 tu szczesliwa. Staram si臋 utrzymywac kontakt z Polakami, kt贸rzy mieszkaja w okolicy - przez polishsouls.it czy przez spotkania w kosciele, ale towarzystwo w艂oskich rodzin tak偶e bardzo mi odpowiada.

Zg艂o艣 ten post
Na g贸r臋

Odpowiedz z cytatem  

Ja od ponad piecu lat mieszkam w Rzymie.
To prawda, ze z dobra praca nie jest latwo i trzeba sie troche natrudzi, zeby ja znalezc, ale moim zdaniem warto.
Dobrze sie tu czuje, bardzo odpowiada mi klimat i do tego ludzie sa bardziej pozytywni.

Zg艂o艣 ten post
Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
witam.od d艂u偶szego czasu zastanawiam si臋 nad przeprowadzka do Rzymu. m膮偶 ma opory poniewa偶 tu w Polsce pracuje jako kierowca ci臋偶ar贸wki i bardzo lubi t膮 prac臋. boi si臋 偶e w Rzymie lub jego okolicach nie znajdzie pracy. mo偶e mi kto艣 powiedzie膰 jak jest z prac膮 dla kierowcy ci臋偶ar贸wki? j.w艂oski umie s艂abo. ja z tr贸jk膮 naszych dzieci jeste艣my na etapie uczenia si臋 w艂oskiego(samouki :-)) mam sko艅czone studia na poziomie licencjatu z zarz膮dzania. mog艂abym pracowa膰 gdziekolwiek. prosz臋 o jakie艣 wskaz贸wki, porady. z g贸ry dzi臋kuj臋.

Zg艂o艣 ten post
Na g贸r臋

Odpowiedz z cytatem  

gosia pisze:
witam.od d艂u偶szego czasu zastanawiam si臋 nad przeprowadzka do Rzymu. m膮偶 ma opory poniewa偶 tu w Polsce pracuje jako kierowca ci臋偶ar贸wki i bardzo lubi t膮 prac臋. boi si臋 偶e w Rzymie lub jego okolicach nie znajdzie pracy. mo偶e mi kto艣 powiedzie膰 jak jest z prac膮 dla kierowcy ci臋偶ar贸wki? j.w艂oski umie s艂abo. ja z tr贸jk膮 naszych dzieci jeste艣my na etapie uczenia si臋 w艂oskiego(samouki :-)) mam sko艅czone studia na poziomie licencjatu z zarz膮dzania. mog艂abym pracowa膰 gdziekolwiek. prosz臋 o jakie艣 wskaz贸wki, porady. z g贸ry dzi臋kuj臋.

Przychylam si臋 do tego pytania bo r贸wnie偶 chcia艂bym si臋 przeprowadzi膰 do Rzymu :)

Zg艂o艣 ten post
Na g贸r臋
 Wy艣wietl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]